Vidět jasněji, reagovat rychleji, závodit s větší jistotou. Co je Oakley PrizmTM?  • Vidět jasněji, reagovat rychleji, závodit s větší jistotou. Co je Oakley PrizmTM?


20 Úno

Prizm™ je revoluční technologie čoček vyvinutá ve spolupráci s bioinženýry, která dramaticky zvyšuje kontrast a viditelnost v širokém spektru světelných podmínek. Je to nová technologie Oakley, která vyladí vidění za specifických podmínek a přímo pro konkrétní sporty a aktivity. Zvýrazňuje barvy, kde je lidské oko nejcitlivější pro vnímání detailů.

HLAVNÍ BENEFITY
– vylaďuje vizuální ostrost, abyste lépe a čistěji viděli a mohli dříve reagovat
– zlepšuje rozpoznávání barev a umožňuje zaměřit se na to, co potřebujete vidět
– optimalizuje schopnost vidět a sledovat pohybující se objekty ve vašem zorném poli
– zlepšuje optický výkon a bezpečnost a pomáhá vám závodit s jistotou

Jak PrizmTM funguje?
Lidské oko je extrémně citlivé na detaily v určitých barvách. Tyto detaily se však na sněhu při určitém světle stávají nekontrastní a tím i velmi špatně viditelné. Skla Prizm™ však rozdělují světlo na jednotlivé barvy spektra. Optika Prizm následně zesiluje tu část barevného spektra, která je nezbytná pro ostré a detailní vidění.

V čem je PrizmTM jiná než všechny ostatní čočky?
Prizm™ optika byla vyvinuta, aby vám pomohla podávat ty nejlepší výkony v mnohem širším rozsahu světelných podmínek, a omezuje tak nutnost výměny brýlí nebo skel i při výrazných změnách počasí. Skla Prizm™ mají unikátní schopnost řízené propustnosti světla, jejímž výsledkem je barevné podání zvyšující viditelnost a maximalizující kontrast.

Jak značka Oakley dosáhla takové inovace?
Využili jsme hyperspektrální zobrazování, technologii využívanou špionážními satelity. To nám umožnilo analyzovat světlo ve skutečných prostředích a se zaměřením na detail a precizní zobrazení, což stanovuje nový standard v průmyslu sportovní optiky.

Jak mi PrizmTM umožní vidět barvy tak, jak je vidět potřebuji?
Konvenční sluneční brýle jsou jako ovládání hlasitosti. Společně s hlasitostí stáhnete i vlnové délky zvuku bez úpravy ladění. Naproti tomu stereo ekvalizér umožňuje upravovat zvuk společně s nastavením basů a výšek ve specifických částech spektra. A přesně tak funguje PrizmTM ve světelném spektru: jemně vylaďuje jednotlivé části barevného spektra.O autorovi: Jakub Srněnský
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *